Boşanma Avukatı

Boşanma Davası
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Boşanma avukatı düşüncelerinizi anlar. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava boyunca size yardımcı olacak bir avukat bulmanız gereklidir. Peki iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılabilmektedir. Eğer yanlar ayrılma konusunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir sene devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer birliktelik bir seneden daha az sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak amacıyla başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla kaleme alınması iyi olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme nedeninin haklı olması gereklidir. buna ek olarak boşanma gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma gerekçelerini her türlü kanıtla ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak tanık kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Davayı kısaltmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatları kelimesi kesinlikle aklımıza iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi tecrübeler olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların bir çoğu içinde bulunduğumuz toplumu daha iyi hale getirmek sebebiyle seçmemiştir avukatlığı. Çoğu boşanma avukatı , avukatlık yapmaya para sebebiyle Bu web sitesini deneyin başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi düşünmelisiniz.
Bir çok avukat var. İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Avukat seçerken en mantıklı çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatlarını öven siteler de aynı şekilde bulabilirsiniz.

Boşanma davasında bilinmesi gereken hususlar. Öncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı mı veyahut çekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermeleri lazımdır. Eğer eşler boşanma ve boşanmanın maddi sonuçları hususunda anlaşabilirlerse ve aile birliği bir seneden çok sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmalıdırlar. Çünkü anlaşmalı boşanma davaları hem çok kısa zamanda sonuna ulaşabilmekte hem de tarafları mahkemeye delil sunma yükünden kurtarmaktadır. Fakat taraflar anlaşamazlarsa bu halde boşanma davasının çekişmeli biçimde açılması zorunludur. Eşlerin aile mahkemesine başvuru yaparken boşanma davası avukatı tutması zorunlu değildir. Fakat iyi bir boşanma avukatından yardım alınması davanın oldukça çabuk bitmesini sağlayacaktır. Toplumda ilk boşanma davasını açan tarafın kusurlu olduğu yönünde bir düşünce bulunur. Gerçekte boşanma davasını kim tarafından açıldığının bir önemi yoktur. Bu yüzden boşanma konusunda kararlı olan eşin davayı açması gerekir. Açılan boşanma davasının bitmesi için davayı açan tarafın davasını kanıtlaması gereklidir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan eş davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse açılmış bulunan dava reddedilir. Eşler boşanmanın yanında tedbir nafakası, manevi tazminat, çocuğunun velayeti, müşterek çocuk için nafaka isteme hakkına sahiptirler. Eşler boşandıktan sonra eğer evlilik içinde alınmış malları mevcut ise mal rejimi davası açma hakkına sahiptirler. Bu tür davalarda vekalet ücreti değişkendir. Boşanma davasında uzman olan bir avukat haklı olarak kalitesinin hakkını isteyecektir. Bu konu boşanma avukatı ile müvekkil mutabakat ile belirlenecektir. Baro tarifesinin üzerinde olmak kaidesiyle istenilen bir tutar belirlenebilir. Boşanma davaları bir hayli uzun sürede sonuçlanan davalardandır. Bir davanın sonuca ulaşması ortalama bir yıl sürer. Bu zamanı minimuma indirmek için uzman bir boşanma avukatından yardım almak gerekmektedir. Bu şekilde taraflar hak kaybına uğrama olasılığında da kurtulmuş olurlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar